Skip to Content Contact Us

משחק פוקר

כמה פעמים קרה לכם שחשבתם על מישהו  ופתאום פגשתם אותו?ברור שזה לא מקרה. אתם פשוט זימנתם אותו, משכתם אותו אליכם באמצעות אנרגיה.

למה? כי ככה זה עובד. בכל דבר בחיים שלנו, בעבודה, במשפחה, בחברים, אפילו בחשבון הבנק.

אני לא אומרת שאם תחשבו על מיליון שקל בעו"ש בין רגע יהיה לכם. אבל אני כן אומרת שאם תכוונו את המחשבות שלכם לשפע כלכלי, תבינו שמגיע לכם ותעבדו במה שאתם באמת אוהבים, זה יגיע.

המשפט "תעבוד קשה ותהיה עשיר" הוא שגוי. סבא שלי עבד קשה – הוא היה מנופאי, זו אולי העבודה הכי קשה בעולם. עשיר הוא לא היה.

העושר בא מבפנים. אנחנו מחליטים להיות מעושרים או מאושרים. מכירה הרבה אנשים שיש להם המון כסף והם לא חייכו כבר שנים.

Shutterstock 1024212988

השבוע סיימתי קורס הכשרה לעורכי דין ומטפלים בשיטת גירושין בשיתוף פעולה. למה אתם שואלים? כי החלטתי שאני רוצה לשנות את העולם. לא את העולם כולו, אלא רק את העולם שלי. החלטתי שאני רוצה להפיץ את הבשורה החד משמעית – שאפשר גם אחרת. לא כולם חייבים להיפגע כמו שאני נפגעתי מהגירושין של הוריי.

אגב, יש מספיק עורכי דין שיסכימו להיות שכירי חרב עבור זוגות שרוצים להתגרש במלחמה. לא אני!

בסיומו של הקורס ביקשו לומר מילות סיכום. אני בחרתי לצטט דברים מתוך ספר מעולה שקראתי לאחרונה "חוכמת האדישות" (מאת מארק מנסון).

החיים הם כמו משחק פוקר. צריך מזל. אבל אתה יכול לקבל את ה"יד" עם הקלפים הכי טובים ובכל זאת להפסיד. לעומת זאת אתה יכול לקבל את ה"יד" עם הקלפים הכי גרועים, ולנצח בגדול.

איך זה קורה אתם שואלים? זה קורה כי רק אתם בוחרים את המהלכים במשחק של החיים שלכם. המזל אומנם "דואג" לכם לקלפים, אבל אתם אחראיים על המהלכים. יכולתם להיוולד להורים עשירים, להתחתן עם מלכת הכיתה, להביא איתה ילדים מדהימים ובריאים ולבחור להתמכר לסמים ולהימורים, להשוות את עצמכם לאחרים ולסיים בתחתית.

לעומת זאת יכולתם להיות גו'ני, שתפס את אשתו עם החבר הכי טוב שלו (אם יש הגדרה ל"יד ממש גרועה בפוקר" זו בדיוק זו). אבל ג'וני בחר לנצח את המשחק בכל מחיר, למרות הקלפים הגרועים שקיבל.

הוא הגיע אלי וסיפר לי איך חזר לילה אחד לפני הזמן מהשתלמות שהייתה לו בקנדה ותפס את אשתו עם החבר הכי טוב שלו מהצבא.

הוא אמר לי בפירוש, אני לא רוצה מלחמה. אם זה מה שהיא עשתה לי, כנראה שהגיע לי, לא הייתי בבית, לא הייתי שם בשבילה, היא אמא מדהימה. אני רוצה לסיים את זה בכבוד.

גו'ני ויעל הגיעו אלי לגישור. הוא וויתר על הבית, היא וויתרה על הזכויות הסוציאליות שצבר. והם נשארו חברים ובעיקר הורים ל-4 ילדים מדהימים.  לאחרונה הם אפילו חגגו ביחד בר מצווה לילד באירוע מרגש בכותל.

אבל גו'ני הוא רק דוגמא לאיך מנצחים, למרות הקלפים הגרועים שקיבל.

באותה המידה ג'וני יכול היה להגיע לעו"ד אחר, לספר לו את אותו הסיפור, לקבל טלפון של חוקר פרטי, כעבור שבוע לקבל דו"ח חקירה המפרט פרטים שהוא כבר יודע, רק כדי להציג בבית הדין הרבני תמונות של אשתו גונחת במכונית עם החבר הכי טוב שלו, לרוכן את חשבונות הבנק, להשאיר את האישה והילדים שלו עם וילה מפוארת ביישובי חוף הכרמל, אבל ללא יכולת לשלם ארנונה, ואפילו למלא את הבריכה, להטיל עיקולים על המכוניות ולהיגרר למסע בן 5 שנים בבתי המשפט. מסע שבסופו ג'וני היה מהלך בין הריסות משפחתו וחייו, לאחר שהרס (אולי בצדק ואולי לא) את אשתו, אם 4 ילדיו, זו שהייתה שם בשבילו כאשר קיבל עובד מצטיין ונשלח לרילוקיישן של שנתיים במנהטן, זו שפרגנה לו ואפשרה לו לנסוק להצלחה מסחררת וזו שהייתה מאחורי הקלעים וטיפחה 4 ילדים מדהימים.

תהיו ג'וני.

אולי יעניין אותך גם

יש גם דרך אחרת להתגרש

תחום דיני המשפחה הוא התחום היחיד בעולם המשפט שלרוב בעלי הדין מונעים על ידי רגשות אשר בראשן הצורך בנקמה. לעיתים אני נשארת פעורת פה ממקרים

ג'ולין

בגידה היא לא הסיבה לפירוק הנישואין. היא תופעת לוואי לשחיקתם. כמו סרטן אלים שמתפשט לכל תא במערכת היחסים. כמו על הסרטן, גם על הבגידה ניתן

אלוהי המוסר

בג״צ הבוגדת העלה לכותרות את מקומה של שאלת האשם בגירושין. כלומר עד כמה ראוי שבית המשפט ייתן משקל למשל לאשמה מינית של אחד מבני הזוג

חישוב מסלול מחדש

לפני חודש סיימתי הכשרה מטעם לשכת עורכי הדין בשיטת גירושין בשיתוף פעולה. שיטה גאונית שלדעתי הקדימה מעט את זמנה. שהרי רוב ציבור המתגרשים עדיין לא

תום לב

כל לקוח שמגיע אלי אני מיד מבהירה לו שהשלב הראשון בניהול התיק יהיה שלב של משא ומתן. אני לעולם לא פונה מיד לערכאות השיפוטיות, מתוך

פג תוקף

הוא הגיע אלי מפורק. מתחנן לישועה. אחרי שפיטר שתי עורכות דין מעולות. "הן לא הצליחו להתמודד עם עורכת הדין השטן של אישתי", אמר. היו אלה

ווטסאפ
Back top top