Skip to Content Contact Us

צוואה בתחפושת

צביקה וליאורה הכירו בפרק ב'. שניהם בשנות ה-50 לחייהם, הוא אלמן והיא גרושה. שניהם  אחרי פרק א' ארוך במיוחד.

לשניהם ילדים גדולים ואפילו נכדים.

כעבור מספר חודשים הם כבר עברו לגור ביחד.  אהבה של בני 16, כזו שאיתה רוצים להזדקן.

הם טיילו בכל העולם ביחד, אפשר היה לחשוב שהם באמת מאוהבים כבר מגיל 16.

לאחר "ציקצוקים" של הילדים משני הצדדים, הם פנו לעורך דין כדי לחתום על הסכם ממון. היה ברור שמה ששלה נותר לילדיה ומה ששלו נותר לילדיו.

ההסכם לא השאיר מקום לספקות – הפרדה רכושית מוחלטת!!! וכל מה שנותר לכל אחד מהם לאחר המוות, יהיה שייך אך ורק לילדיו. כך הם רצו וכך הם הפצירו בעורך הדין לחזור על זה מספר פעמים בהסכם.

לכל אחד מהם היה הרבה רכוש מפרק א' וכל רצונם היה לבלות יחדיו את שארית חייהם. לילדיהם הודיעו שהם יכולים להיות רגועים ושעורך הדין דאג להכל.

רצה הגורל ו-9 שנים של זוגיות שכמוה רואים רק בסרטים, צביקה נפטר מדום לב בשנתו.

ליבה של ליאורה לא ידע את נפשו מצער על מותו של אהבתה הגדולה שהגיח לחייה באיחור של 3 עשורים.

כבר בבית העלמין, פנו אליה ילדיו כדי לקבל לידיהם את הצוואה שערכו אצל עורך הדין. ליאורה לא הבינה על מה הם מדברים ואמרה שהם חתמו רק על הסכם ממון.

המשמעות שלא הייתה לצביקה צוואה היא, שליאורה יורשת מחצית מכל רכושו והמחצית השנייה תתחלק בחלקים שווים בין ילדיו.

הם הגיעו אלי כולם ביחד כדי להבין מה עכשיו צריך לעשות, שהרי את הסכם הממון לא ניתן להגיש לרשם הירושות כדי להוכיח שצביקה הביע את רצונו שרק ילדיו יירשו אותו. ואם נגיש בקשה לצו ירושה, ליאורה תוגדר כיורשת 50%.

הסברתי להם שבעולם המשפט יש מלא מלא חוקים שמתייחסים לחיים וחוק אחד יחיד ומיוחד שחל לאחר המוות – חוק הירושה.

חוק הירושה מבדיל בין מצב שבו קיימת צוואה (שאז פועלים על פי מה שכתוב בה) לבין מצב שבו אין צוואה (שאז חצי לאישה וחצי לילדים – זו ברירת המחדל).

אם רוצים לשלוט במה שיקרה עם הרכוש לאחר המוות, חייבים להסדיר זאת בצוואה, כי הסכם ממון לאחר מוות – הופך להיות חסר ערך.

שלושת ילדיו של צביקה הביטו על ליאורה, כאילו היו נאשמים שממתינים לגזר דינם.

ליאורה, שהייתה מרוסקת ממות אהובה, ופגועה עד עימקי נשמתה מחוסר הרגישות של ילדיו, פצחה בבכי ואמרה להם שיש להם מזל שאבא שלהם היה שונה מהם והסכימה לחתום על הסתלקות מעזבונו.

מוסר השכל: הסכם ממון, ל-ע-ו-ל-ם לא מהווה תחליף לצוואה! אם עורך הדין לא מציע לכם לערוך צוואה במקביל להסכם ממון, תדרשו זאת!!! אם לא תדרשו זאת- אל תתפלאו שלאחר מותכם הרכוש שלכם יגיע "לידיים הלא נכונות".

אולי יעניין אותך גם

להתגרש בכבוד

היא הגיעה אלי תשושה, אין לי מילה אחרת לתאר אותה. כאשר התיישבה אצלי במשרד, הניחה את ראשה בין שתי ידיה והחלה לבכות. "הוא אבא מדהים"

מוסד הנישואין בישראל

כידוע, הגדרתה של מדינת ישראל היא "מדינה יהודית דמוקרטית". הגדרה זו עוגנה במגילת העצמאות שנחתמה ב-14 במאי 1948. אם נכנסים לעובי הקורה בבחינת ההגדרה הזו,

סיפור פנימי

אתמול סיימתי את סדנת "קוד המנצח" של המנטור האגדי אלון אולמן. האמת היא שלפני 6 שנים עברתי את אותה סדנה וזו הייתה חוויה אדירה. אחת

גזלייטינג

גזלייטינג בתרגום חופשי זה ״הדלקת גז״, אבל הוא גם מונח המתאר דפוס של התעללות נפשית על ידי הפעלת מניפולציה בוטה כנגד בן הזוג, שמטרתה עמעום

מחשבות שווא

כשדויד סיים לספר את הסיפור המשפחתי שלו, הדבר היחיד שחבשתי עליו הוא מתי אני אסיים את התיק שלו כדי שאוכל כבר לכתוב את הסיפור. מסוג

אלימות כלכלית

איילה הגיעה אלי מיואשת. לפני שבוע הייתה לי וילה ומרצדס ו-4 כרטיסי אשראי שעשיתי בהם כרצוני. והיום בקושי כסף למונית כדי להגיע אליך היה לי.

ווטסאפ
Back top top