Skip to Content Contact Us

זריקת מוות

כשאומרים דיני משפחה, מיד חושבים על גירושין. המוח ישר לוקחת אותנו לבעל, אישה ילדים.

אבל יש גם מארג יחסים שלם בין הורים, ילדים ולעיתים אפילו נכדים.

אני אוהבת כל דבר שאני עושה. כל מסמך שאני עורכת, עבורי הוא יצירת מופת שמגלמת חיים של אדם, של משפחה. מסמך שנתפר למידות מדויקות. לא יותר ולא פחות.

לדוגמא הסכם גירושין של בני זוג שנפרדו בטוב, לא יהיה דומה בשום צורה להסכם של בני זוג שנפרדו באווירה רעה.

גם צוואה של אדם שהיה "בטוב" עם הילדים שלו ו/או אשתו, לא תהיה דומה לצוואה שילדיו התנכרו אליו.

הכיף הוא בדיוק של העריכה. כאשר הלקוח מקבל "מוצר שלו". מה שעושה את החליפה מתאימה למידות המדויקות של הלקוח שלי, זה שיחות של שעות שבהן אני דולה מידע. כלכלי, משפחתי, אישי, רומנטי. אני רוצה לדעת הכל.

יש מסמך אחד שאני אוהבת לעשות במיוחד – ייפוי כוח מתמשך. ככל שחולף הזמן וגוברת  המודעות לחשיבות שלו, כך גם הגיל של מי שמבקש לערוך אותו – יורד.

היום כבר פונים אלי אנשים בני 50 ואומרים לי: "תני לי להשתגע בשקט".

אני לוקחת את הבן אדם אל מסע לעבר הזקנה שלו, תכנון מדויק של החיים שלאחר הצלילות. כאשר בדרך אנחנו פוסעים בין החלטות שמבוססות על מארג עדין של רגשות ובעיקר אמון.

הופתעתי לגלות שלאנשים יותר קשה להחליט מי יטפל בהם ברגעים השפלים של החיים שלהם, מאשר מי יהנה מההון שלהם אחרי מותם.

במילים אחרות לאנשים יותר קל לכתוב צוואה מאשר לערוך ייפוי כוח מתמשך.

אבל הסיבה לכך הגיונית. בצוואה אתה מעניק נכסים לאחר מותך ובייפוי כוח מתמשך אתה מסמיך אנשים לטפל בך.

אז אם נחזור רגע למסמך המיוחד, זה שמעניק לנו הזדמנות לקחת שליטה מלאה על החיים שלנו, גם אחרי שיכריזו עלינו כמשוגעים (או בלשון העם אלצהיימר/דימנציה, תקראו לזה איך שבא לכם), אז הבנתי שיש כאלה שעורכים אותו מתוך צורך בשליטה וכאלה שדווקא מבקשים להקל על הילדים שלהם עם נטל הטיפול בהם, ויש כאלה שפונים אלי מתוך חשש מפני האנשים הכי קרובים אליהם.

Cool,man,in,glasses,,hold,cigarette,,glass,with,brandy,,in

אבל אף אחד לא הכין אותי ליוסי.

את יוסי הכרתי עוד כשהייתי מתמחה במשרד בוטיק לדיני משפחה בחיפה. איש עשיר כקורח שאוהב נשים וגם לא מתנצל על זה.

הוא גם "קונה" אותן בהונו הרב (בהסכמתן כמובן) וגם על זה הוא לא מתנצל.

לפני שנתיים הוא הגיע אלי כדי לערוך הסכם ממון דרקוני עם בת הזוג החדשה שלו, הסכם שאומר "כל עוד את איתי את תחיי כמו מלכה, אבל לא תיקחי איתך כלום כשתלכי" (סכ"ה הגיוני).

כשהוא שמע על האפשרות של ייפוי כוח מתמשך הוא מיד התייצב במשרדי.

הסברתי לו על המשמעויות ועל האופן שבו הדברים עובדים וחשבנו ביחד את מי רוצים למנות ולאיזה עניין.

אבל יוסי (כמו יוסי) הגיע עם פתק  מקומט בכיס חולצתו.

"תרשמי" הוא אמר לי:

ניב – יהיה אחראי למכור את אוסף מכוניות האספנות שלי מיד לאחר קבלת חוות דעת רפואית שקובעת ש"איני מבין בדבר" (נכון לעכשיו חונות במגרש 9 מכוניות, "הזקנה" בניהן היא משנת 1964).

מתמורת מכר המכוניות הוא ישלם לסוניה (בת הזוג הנוכחית, או כל אחת אחרת שתהיה) "דמי יציאה" בסך של 100,000 ₪ ואת היתרה הוא יפקיד בחשבון נאמנות, שאליו נחזור בהמשך.

בידיו של ניב אני מפקיד גם את ניהול המפעל שבבעלותי, מפעל חיי, אני מבקש שמיד לאחר חוות הדעת ניב ימונה כיו"ר הדירקטוריון במקומי ויהיה מוסמך לקבל כל החלטה ביחס למפעל, למעט ביצוע שינויים בהרכב המניות (לגבי העניין הזה נערוך גם התאמות בתקנון החברה).

בידיו של אייל יופקד הטיפול ב- 4 דירות ההשקעה, כולל יחידת הדיור שצמודה לדירת המגורים שלי.

אייל יהיה אחראי להשכיר את הדירות. דמי השכירות יממנו עלותן של 2 עובדות זרות שמוצאן חייב להיות הונגרי וגילן לא יעלה על 50, צבע שיערן חייב להיות בלונדיני ומבנה גופן מלא.

אלון – יהיה אחראי על ניהול חשבונות הבנק שלי בארץ ובחו"ל.

וליאת – ליאת הבת הקטנה והאהובה שלי תחליט החלטות רפואיות. אני נותן לה חופש מוחלט להחליט כל החלטה שתראה לנכון במהלך חצי שנה בלבד.

מה יקרה אחרי חצי שנה – הסתקרנתי.

זהר תקשיבי לי טוב – לך יש תפקיד מפתח בכל הייפוי כוח המתמשך שלי.

בחלוף 6 חודשים בדיוק מיום קבלת חוות הדעת הרפואית שקובעת שאיני עוד מבין בדבר, אני דורש ממך לתאם "מסע" לשוויץ בליווי שלך ושל 4 ילדיי ו-2 מטפלותיי ההונגריות המהממות ושם לעשות המתת חסד.  המסע ימומן מכספי מכר המכוניות.

אני מבקש שביום שבו מבצעים את זריקת המוות, אני אקבל מסאג' עם Happe Endings משתי המטפלות שלי.

אלו הוראותיי הצנועות וזו צוואתי שלפני המוות.

הוא חתם את פגישתנו המרתקת המשפט של אוסקר ווילד: "בצעירותי סבור הייתי כי אין חשיבות נודעת אלא לכסף. עתה, לכשזקנתי, יודע אני כי אמת הדבר" והוסיף לי קריצה.

נ.ב. חשוב לפני סיום:

הליך המתת חסד ניתן לבצע רק באנשים צלולים. ככה זה עובד. ולכן עבור יוסי ביצעתי שאילתא נקודתית עם פירוט של הסוגיה המשפטית המורכבת. שהרי נכון שבעת מתן הזריקה הוא לא יהיה כשיר, אבל בעת ההחלטה הוא כשיר ועוד איך. טרם קיבלתי תשובה. מבטיחה לעדכן.

אולי יעניין אותך גם

צוואה עם נשמה

היא הגיעה אלי במטרה לערוך צוואה. אישה דתיה, לבושה בצניעות וחובשת כיסוי ראש. "אני רוצה לערוך צוואה, אבל לא צוואה רגילה – צוואה עם נשמה".

במקום שאין אנשים השתדל להיות איש

בגיל 55 אמיר הגיע לפסגה, הוא היה נשוי ואב ל-3 ילדים, עורך דין מצליח ובעליו של משרד יוקרתי שהעסיק 10 עובדים שכירים ועסקים רבים נוספים.

כפיות טובה

אתמול קיבלתי משלוח מפנק של עוגות קונדיטוריית "שמו" מלקוח שהפך ברבות השנים למשפחה. משהו בהכרת התודה שהוא מביע בכל הזדמנות, גורם לי להרגיש ברת מזל

פגם בצוואה

תיקי ירושות הם התיקים הכי קשים והכי מסובכים עבור עורך דין, עבור יורש ובטח עבור שופט. השופט חשין תיאר את התחושות שמלוות שופט שדן בתיקי

"צוואה הדדית" – האומנם?!

התיקים הסבוכים והמרתקים ביותר בתחום המשפחה הם דווקא תיקים של צוואות וירושות. הסיבה לכך טמונה בעובדה, כי "השחקן המרכזי" של ההצגה נעדר, ועל היושב על

צוואה הדדית האומנם?!

התיקים הסבוכים והמרתקים ביותר בתחום המשפחה הם דווקא תיקים של צוואות וירושות. הסיבה לכך טמונה בעובדה, כי "השחקן המרכזי" של ההצגה נעדר, ועל היושב על

ווטסאפ
Back top top