Skip to Content Contact Us

אבות בעל כורחם

טיפול בתיקים מסוימים לעיתים גורם לי לתהות האם היותי אישה, משפיע באופן מסוים על הגישה בה אני נוקטת בתיק שבו עולה שאלה מגדרית מובהקת.
הטיפול בתיק של יותם סיפק לי תשובה ברורה וחד משמעית – עצם היותי אישה, המייצגת גבר, דווקא מקנה לי יתרון בשל היכולת להיכנס לתוך נעליה של האישה שניצבת מנגד ולהביט על התיק בפרספקטיבה שונה מזו של הלקוח שלי.

שיחת הטלפון מיותם תפסה אותי בעיצומה של חופשה משפחתית באילת.
לפני שהספקתי לומר "שאני בחופשה, נדבר עוד כמה ימים". הוא הבהיר לי שאם אני מנתקת את השיחה, הוא ישים קץ לחייו. הוא נשמע מבועת, מפוחד, כאילו חרב עליו עולמו.
הצעתי לו לקחת אוויר ולהתחיל מהתחלה.
הוא התחיל דווקא מהסוף – אמר שברגעים אלה מסר לו שליח מעטפה ובתוכה תביעת מזונות לילדה שהוא לא מכיר בשם עלמה.

ממשפט למשפט החלה להתבהר התמונה והבנתי שיותם נפל קורבן למעשה נוכלות של אישה אשר גרמה לו להפוך לאב בעל כורחו.

הם הכירו בבר תל אביבי מוכר, שניהם רווקים תל אביבים, הוא בן 35, עוסק בנדל"ן ובעלים של מספר נכסים בעיר. היא בת 38, מוכרת בחנות בגדים, בלונדינית, כחולת עיניים אשר בורכה בקימורי גוף מושלמים.
המפגשים "המזדמנים" בניהם היו כיפים, זורמים, מצחיקים. הם התחילו על הבר וסיימו את הערב בסקס משכר חושים בדירת הרווקים שלו בקומה ה-21 של מגדל יוקרתי. היא שכנעה אותו שהוא יכול לסמוך עליה בעיניים עצומות כי היא נוטלת גלולות.

ביום בהיר אחד היא הצהירה בפניו שהיא בהיריון. הוא ירד על בירכיו והתחנן שתעשה הפלה, שהוא לא רוצה ילדים כרגע והציע לה עולם ומלואו. ניסה להסביר לה שההשלכות של מעשיה חורצות את גורלו של ילד אשר יוולד למציאות ללא אבא, ובאיזו זכות היא כופה עליו לקשור את גורלו אליה לשארית חייו. נועה סירבה בתוקף לסיים את ההיריון, אבל הבטיחה שלא תדרוש ממנו דבר.

Kelli Mcclintock Wbgavagjzfg Unsplash

על דוכן העדים נחשפה התוכנית המוקפדת של נועה. בדיעבד הסתבר שהיא הרגישה שהשעון הביולוגי מקרב אותה בצעדי ענק לגיל "הבלות", ובמקום לפנות לבנק הזרע, היא בחרה בעסקה כלכלית משתלמת יותר.
היא "איתרה" את יותם באמצעות הפייסבוק והבינה שכיסו עמוק מספיק ובשילוב הגנים המשובחים, הוא יהווה מועמד ראוי להיות אב לפרי בטנה. היא החלה לבלוש אחר מקומות בהם הוא נהג לבלות ובסבלנות שאינה מביישת צלף משופשף, היא השיגה את מטרתה.

צו לגילוי מסמכיה הרפואיים חשף, כי בסמוך ליצירת הקשר עם יותם, היא החלה ליטול כדורי הורמונים אשר הגדילו את סיכויה "להיקלט" ואף נטלה כדורי חומצה פולית שמפחיתים את הסיכוי למומים בעוברים.
הצלבת תאריכים של תכתובת SMS בניהם, עם תיעוד הביקורים אצל הגניקולוג שלה חשף, כי ביום שבו היא ביקרה אצל הרופא לצורך בדיקת "זקיקים" אשר מאשרת את קיומו של הביוץ, הוא גם אותו יום שבו היא שכנעה את יובל לבלות ערב סרט בביתו.

בסיום החקירה הסברתי לשופטת, שכנשים, לעולם לא נוכל להבין את תחושת העלבון של אב בעל כורחו, אבל פסיקה אמיצה אשר קוראת תיגר על נשים שעושות שימוש לרעה בבלעדיות שניתנה להן על הבאת ילדים לעולם, יכולה להוות מזור לנפשו הפצועה של יותם.
השופטת הבהירה שמזונות צריך לשלם גם אם הילדה הגיעה לעולם בניגוד לרצונו, אבל היא השתכנעה שבנסיבות המקרה יש בהחלט מקום להקלה ב"עונש".

אז… נשים יקרות, אל תכפו על אף גבר הורות – כמו שיש לנו זכות להיות אימהות, כך יש להם זכות שלא להיות אבות.
וגברים יקרים, תעשו טובה, השתמשו בקונדום.

אולי יעניין אותך גם

שח – מט

שח-מט בדיוק כמו במשחק, גם בהליך גירושין, הדרך להשיג את מטרות הלקוח היא באמצעות אסטרטגיה נכונה. אבל כדי לתכנן אסטרטגיה נכונה יש להידרש לכמה שיותר

אל תנאף אבל גם אל תתפשר

כעורכת דין לענייני משפחה אני יכולה לומר בפה מלא שבגידה היא לא ה-סיבה לגירושין. הסיבה שזוגות מחליטים להתגרש לאחר גילוי הבגידה, היא לרוב הפגיעה באמון

אבא בעל כורחו

טיפול בתיקים מסוימים לעיתים גורם לי לתהות האם היותי אישה, משפיע באופן מסוים על הגישה בה אני נוקטת בתיק שבו עולה שאלה מגדרית מובהקת. הטיפול

מוסד הנישואין בישראל

מוסד הנישואין בישראל כידוע, הגדרתה של מדינת ישראל היא "מדינה יהודית דמוקרטית". הגדרה זו עוגנה במגילת העצמאות שנחתמה ב-14 במאי 1948. אם נכנסים לעובי הקורה

יציאה לחירות

את סיפור יציאתו של שי לחירות אני לא אשכח לעולם. הוא התקשר אלי בשעה 07:00 בבוקר, לא בדיוק הבנתי מי זה חסר ההתחשבות שמחייג בשיא

אמא חורגת

אמא חורגת עם עמוס הדר נאלצה לקיים קשר יומיומי. הוא היה אבא של עומר, הילד הכי בעייתי בכיתה שאותה היא קיבלה לחנך. בהתחלה היו אלה

ווטסאפ
Back top top